Malownicza kraina, o szalenie bujnej przeszłości wojennej; odbijana przez Rzymian, Germanów, wcielana do Austrii i Francji, aż w 1860 roku stała się częścią Włoch.

Toskania.

  • To z tego rejonu znamy wino chianti – intensywne, czerwone, wytrwane. Stoi na półce każdego sklepu spożywczego, hipermarketu czy sklepu winiarskiego.
  • To tutaj slow food nabiera prawdziwego znaczenia. Chyba nigdzie na świecie nie poświęca się tak dużo czasu i uwagi, temu co się je i pije, co w Toskanii. Świeże i sezonowe potrawy, ręcznie krojone makarony i miłe towarzystwo. Nic więcej do pełni kulinarnego szczęścia nie trzeba.
  • W tutejszych kościołach, muzeach ilość zachowanych i zróżnicowanych zabytków nie ma sobie równych. Pozostałości po panowaniu Etrusków, Rzymian, a także rozkwit malarstwa i rzeźbiarstwa w okresie średniowiecza i renesansu ściągają turystów z całego świata.
  • Jednak największą dla nas rolę tego regionu odgrywa krajobraz. Cyprysy wzdłuż alejek, gaje oliwne i pola złotej pszenicy – to wszystko na pofalowanym terenie sprawia, że byliśmy w stanie zapakować dzieciaki do samochodu i przejechać setki kilometrów, aby rozkoszować się widokami. Zobaczcie z resztą sami i oceńcie, czy było warto.
Leona

Leona

Przeważnie niezrównoważona, gdzieś w obłokach.

1 komentarz

Dodaj komentarz