Będąc w Trójwsi przy granicy polsko – czeskiej, cały jeden dzień spędziliśmy po czeskiej stronie. Przy ośrodku narciarskim w Mostach u Jabłonkowa jest kosmiczna ilość atrakcji dla dzieciaków: tor saneczkowy, kule na wodzie, strzelanie z łuku, park linowy, plac zabaw, trampoliny. Jeśli chcecie wymęczyć swoje dzieciaki, a i sami też macie ochotę na dawkę adrenaliny, to miejsce na pewno przypadnie wszystkim do gustu.

Tor saneczkowy – pierwszy nadziemny w Republice Czeskiej – to blisko kilometr (!) jazdy, z czego po 300-metrowym podjeździe w górę, już do końca zjeżdża się tylko w dół, jak stwierdziła Basia – szybko lub szybciej ;-) Tor dla dzieciaków do szóstego roku życia jest bezpłatny, a do ósmego roku życia zjeżdżać mogą wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. W saneczkach są pasy bezpieczeństwa i hamulec, dzięki czemu zjazd jest całkowicie bezpieczny. Cennik i terminy otwarcia znajdziecie TUTAJ.

Przed zjazdem miałam spore wątpliwości, czy Sońka w ogóle zechce wsiąść, a już przekonana byłam, że w połowie zacznie krzyczeć, że już starczy. A dziecko moje, jednak znacznie bardziej odważne, niż matka sądziła – w połowie drogi zabroniła hamować ojcu ;-)

Po ekscytującym zjeździe należy pozwolić dać upust dziecięcym emocjom. Najlepsze rozwiązanie – trampoliny na poskromienie nadmiernej ilości energii! Widoki na Beskidy w pakiecie.

Obiad w Mostach u Jabłonkowa w hotelu Grun z zacnym widokiem z tarasu był jak wisienka na torcie – wyśmienita kaczka i kofola ;-)

Warto też przy okazji zajrzeć do starego góralskiego domu, w którym mieści się Informacja Turystyczna w Mostach u Jabłonkowa.

Jeśli wybieracie się w okolice Trójstyku polsko – czesko – słowackiego, warto też podjechać do Dolnej Łomnej, aby zajrzeć do Centrum Ekologicznego Ursus. Dzieciaki poznają tu przyrodę poprzez układanki, puzzle, schowki, tropy zwierząt, zaś na zewnątrz łowią ryby, spacerują ścieżką zdrowia i – obowiązkowy punkt każdej wyprawy – szaleją na placu zabaw.

Kolejnym mega atrakcyjnym punktem przy Trójstyku jest czeski Bukowiec (7km od Istebnej) i spacer szlakiem bajek świata przy ośrodku Kempa.

Przy okazji zwiedzania czeskiej strony Trójstyku, warto pospacerować uliczkami Jabłonkowa.

Bywaliśmy wcześniej w Istebnej i kompletnie nie mieliśmy pojęcia, że kilka kilometrów dalej, tuż przy granicy polsko – czeskiej, czeka tyle atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i (nie bójmy się tego powiedzieć) dla większych dzieci, czyli dla nas samych ;-)

___
Za przemiłe towarzystwo w odkrywaniu Trójstyku dziękujemy Basi, Kamilowi, Hani, Hubertowi i Antosiowi, czyli całej ekipie z Podróże Hani! Oby do kolejnego! ;-)

Trójstyk granic poznawaliśmy na zaproszenie Informacji Turystycznej z Istebnej i GOTIC Mosty u Jablunkova w ramach projektu polsko-czeskiego „Trójstyk – radość zwiedzania – Trojmezí – radost poznávat“ o numerze ewidencyjnym: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0000400, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska w Euroregionie Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa.

Leona

Leona

Przeważnie niezrównoważona, gdzieś w obłokach.

Dodaj komentarz