Absolutnym hitem weekendu w Trójwsi z perspektywy Sońki (i Pawła pewnie też ;-) ) był park linowy. Sonia generalnie uwielbia wszelakiej maści place zabaw (a które dziecko nie ;-)), więc można było się spodziewać, że park linowy przypadnie jej do gustu.

Base Camp w Istebnej ma w swojej ofercie pięć tras o różnym stopniu trudności. Najprostsza dedykowana jest maluchom już od 2. roku życia. Zabezpieczona jest siatką z każdej strony, tak, że nie ma możliwości upadku. Z dziećmi mniej odważnymi można wejść razem. Pozostałe trasy są dla dorosłych i starszych dzieci, ale jedynie z opiekunem. Dopiero po ukończeniu 9 roku życia trasę można pokonać samodzielnie. Przejście takiej ścieżki wymaga odbycia szybkiego kursu z obsługi sprzętu zabezpieczającego. Ogromny szacunek należy się 7-letniej Hani (z www.podrozehani.pl), która wraz z tatą odważnie i bardzo sprawnie pokonała swoją trasę.

Poza parkiem linowym Base Camp ma w swojej ofercie drzewo wspinaczkowe, strzelanie do celu z łuku czy wiatrówki. Na terenie obiektu znajdziemy też hamaki, leżaki i piaskownicę ze zjeżdżalnią.

W sezonie Base Camp czynny jest codziennie, aktualnie tylko w weekendy, jednak istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji w tygodniu, gdy zbierze się grupa minimum 6-osobowa. Kontakt, cennik i spis atrakcji znajdziecie na stronie www.bcamp.pl

My pewnie wrócimy tam na dłużej niż teraz. Dwie godziny to zdecydowanie za mało, żeby wszyscy mieli szansę wykazać się zwinnością.


___
Za przemiłe towarzystwo w odkrywaniu Trójstyku dziękujemy Basi, Kamilowi, Hani, Hubertowi i Antosiowi, czyli całej ekipie z Podróże Hani! Oby do kolejnego! ;-)

Trójstyk granic poznawaliśmy na zaproszenie Informacji Turystycznej z Istebnej i GOTIC Mosty u Jablunkova w ramach projektu polsko-czeskiego „Trójstyk – radość zwiedzania – Trojmezí – radost poznávat“ o numerze ewidencyjnym: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0000400, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska w Euroregionie Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa.

Leona

Leona

Przeważnie niezrównoważona, gdzieś w obłokach.

Dodaj komentarz