Jest zacnie. Absolutnie zacnie.

Trafiliśmy do hacjendy człowieka, który o okolicy wie chyba wszystko. Począwszy od okresów historycznych – zaborów i pozostałości wojennych, po obecne – gdzie iść na spacer, mając na uwadze wózek, czy gdzie smacznie zjeść w okolicy. Jednak o tym, jak genialnym miejscem na odpoczynek jest #fajnemiejsce, mążu obiecał poczynić wpis.

Tłokowo to niewielka wieś, licząca wg Wikipedii 247 mieszkańców, co w stosunku do tutejszych pól daje bardzo niewielkie zagęszczenie ludności. Okolica zaś jest naprawdę warta odwiedzenia. Poniemiecki styl kamienic i stodół, jeziora, hektary pól i droga tuż nad lasem biegnąca wzdłuż zwiniętych torów*. Tutaj nie ma pośpiechu. Tutaj krakowskie rarytasy w postaci domowej wędliny, czy jaj prosto od kury, są na porządku dziennym. Tutaj każdy sobie mówi serdeczne “dzień dobry”. Tutaj życie jest jakby inne, przyjemniejsze… A i Zoltan i Sońka ma tutaj raj – jest gdzie się wybiegać ;-)

*utrzymywanie tutejszej kolei stało się nierentowne, jednak mieszkańcy uznali byłą trasę pociągu za bardzo atrakcyjną, dlatego po rozmontowaniu torów, wyjeździli drogę, zaś budynek PKP w Jezioranach jest aktualnie domem mieszkalnym.

Leona

Leona

Przeważnie niezrównoważona, gdzieś w obłokach.

1 komentarz

Dodaj komentarz