Aktywni rodzice Nasze podróże

By szczyty zdobywać! Wyprawa na Szczebel

Słowo się rzekło – kontynuujemy realizację planu ambitnego – zdobywania szczytów z Sonią i Zoltanem. Miało być przynajmniej raz na dwa miesiące, a mamy na koncie dwa szczyty w dwa tygodnie :-)

Tym razem wybraliśmy się 60 km na południe od Krakowa, w okolice Mszany Dolnej, niecałe 20 km przed Rabką Zdrój – zdobywać szczyt Szczebel w Beskidzie Wyspowym. Wystartowaliśmy z miejscowości Glisne szlakiem zielonym (mapa – KLIK) (trasę można wydłużyć, zaczynając w miejscowości Raba Niżna mapa – KLIK). Na końcu szlaku, dwie minuty za szczytem, jest miejsce skoków z paralotnią z niesamowitą panoramą. Warto było wlec się prawie godzinę lasem pod górę – wysiłek zdecydowanie wynagrodzony.

Ogólnie trasa krótsza od naszej ostatniej – na Turbacz, jednak zdecydowanie bardziej stroma – trekingi mile widziane, wręcz pożądane (ale w adidaskach dałam radę ;-) ). Mimo wszystko szlak absolutnie do zrobienia dla takich niezaprawionych w boju jak my, z dzieckiem i psem w pakiecie. Dla zainteresowanych: na YT sporo filmów z tego miejsca ze skoków z paralotnią, np.:

Sponsorem akcji Aktywni Rodzice jest producent wózków dziecięcych marki X-Lander. Zgodnie z zasadami współpracy sponsor nie ingeruje w treść wpisów - przedstawiają one niezależne zdanie Odjechanych.
Lubisz nas czytać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.