X-Lander X-Pulse do zgarnięcia!!!

Przedstawiamy Wam kolejny z naszych projektów – tym razem, dla odmiany, jest to serwis parentingowy www.MamaWieNajlepiej.pl. Serwis współtworzą kobiety – wyłącznie matki, które mają ogromne zaplecze wiedzy teoretycznej, poparte doświadczeniem, wynikającym z własnego macierzyństwa. Celem przewodnim serwisu jest wspieranie kobiet w ciąży, w porodzie i w okresie połogu, a także promocja rodzicielstwa bliskości i karmienia piersią. Ponadto jest wiele tematów związanych z pielęgnacją niemowląt, wychowaniem, żywieniem, edukacją, chorobami, zabawami i podróżowaniem z dzieckiem.

Piszemy o tym dopiero teraz, gdyż jak wiecie, współpracujemy z producentem wózków marki X-Lander i tym razem jest on sponsorem nagrody, w postaci wózka X-Lander X-Pulse! Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie “Z kim lub z czym utożsamiasz się jako matka (przyszła matka)?” Konkurs ze szczegółami opisany jest TUTAJ. Serdecznie zapraszamy!

Mamy nadzieję, że ta część z Was – zainteresowana mądrymi artykułami o rodzicielstwie, chętnie będzie zaglądać na Mama Wie Najlepiej :-)

Leona

Leona

Przeważnie niezrównoważona, gdzieś w obłokach.

23 komentarze

 1. Jako przyszła mama utożsamiam się z moim domem rodzinnym w którym zawsze czułam się bezpieczna do którego zawsze mogę wrócić bez względu na to co się stanie w moim życiu. W tym domu zawsze czekała i nadal czeka moja mama która zawsze rozpalała to “ognisko domowe” w którym człowiek czuł się bezpiecznie. Jako Przyszła mama pragnę też być takim domem dla swojego dziecka. Taka oazą spokoju i miłości do której zawsze może przyjść bez względu na to co się wydarzy.

 2. Ja jako matka dwójki dzieci jednego starszego drugiego małego bardzo pragnę i dążę do tego żeby było u mnie w rodzinie jak u mnie w rodzinnym domu spokój, cisza i dyscyplina, która wyszła nam na dobre i moje dzieci będą Kochane jak my bylismy

 3. Jako matka utożsamiam się z PRZEWODNIKIEM ŻYCIA. Wprowadzam moją ukochaną córkę w świat, zapewniam jej bezpieczeństwo, miłość i ciepło rodzinne. Dzięki mnie poznaje najważniejsze wartości w życiu, uczy się jak być dobrym człowiekiem. Poznaje co jest dobre a co złe. Jestem jej nauczycielem w młodych latach i jej życie jest zależne ode mnie dlatego staram się być najlepszą Matką na świecie i Przewodnikiem który prowadzi ją po najlepszych “ścieżkach życia”.

 4. Jako obecna już mama będę utożsamiać się z najlepszą MATKĄ, a mianowicie z bohaterką Marii Konopnickiej z noweli “Dym”. Jest ona wzorem idealnej matki , która gotowa wszystko dla syna poświęcić , byle tylko zabezpieczyć mu podstawowe potrzeby. Nie dojada z obawy , by wystarczyło dla chłopca . Wypatruje jego przyjścia z fabryki , poznaje po kształtach fabrycznego dymy , kiedy wróci do domu . Strażniczka domowego ogniska , skromna cicha kobieta , która swoją pracą i zachowaniem buduje atmosferę wzajemnej serdeczności . Będę najlepszą przyjaciółką mojego dziecka i nawet jeśli będę musiała się ogromnie poświęcić by coś w życiu osiągnęło ZROBIĘ TO.! Bo dzieci to największy dar od losu jaki mamy! :))

 5. Każdy z nas wie że słowo matka znaczy kobieta ktora nas urodziła-jakie to proste. Jakie to proste oznaczenie. Jednak za tym słowem kryje sie jednak bardzo dużo. Jest to miłość, opieka, bezpieczeństwo,dom, zaufanie i to co najważniejsze miłość BEZWARUNKOWA. Matka kocha bez względu na to co osiągniemy, kim zostaniemy i co zrobimy. Maxcierzyństwo zaś to umiejętność połączenia wszystkich tych cech, to pragnienie dla dziecka jak najlepiej, chęć poświęcenia się dla jego dobra i przede wszystki muznanie przewagi jego dobra nad wlasnym. Według mnie nie można jej do niczego porównać bo poprostu nie ma nic takiego co by ja odzwierciedlało one są jedyne w swoim rodzaju. Bardzo ładnie opisywane sa w literaturach. Szkoda ze zarówno własnie tam jak i w świecie rzeczywistym matki mogą być dobre i złe ale te złe są antywzorem!!!!!!

 6. Jako mama, jak narazie jedynego synka Olka, utożsamiam się z moja najwspanialsza na świecie mamusią :) To dzięki niej jestem człowiekiem który potrafi bezgranicznie kochać swoje dziecko tak jak ona kocha mnie. To Ona, mama pracująca zawodowo, zajmująca się domem, mężem (a moim wspaniałym tatą) który potrafi nawet wodę w czajniku przypalic ;), mną i moim bratem – bandą ciekawskich dzieciaków oraz psem i kotem bez których nie istnialby chyba świat a teraz nawet popoludniowa niania swojego wnuczka Olka ;) nauczyła mnie miłości bezwarunkowej, zaufania, troski, zdrowego rozsądku :) pokazała jak wszystko łączyć tak aby wszyscy zyskali a przy tym nic nie tracili, jak dzielić aby nikt nie czuł że coś mu umyka. To dzięki Niej i jej wzorowym postawom wychowuję mojego synka któremu przekazuje te wartości które Ona mi przekazała. Miłość, wyrozumiałość, cierpliwość, ciepło, bliskość i serdeczność. Moja mama to dla mnie wzór i tylko jedno mogę w tej kwestii napisać. Poprostu DZIĘKUJE CI MAMO!!! :)

 7. Bede dosc banalna ale szczera.
  Jako matka utozsamiam sie z moja najukochansza MAMA ktora popełnia błedy, kocha z calego serca, chcec dla mnie tego co najlepsze, pociesza, ktora nauczyla mnie szacunku i milosci, ktora dzisiaj okazuje mojemu synkowi Stasiowi i dzieki ktorej wiem ( dopiero teraz) jak ciezka to praca, ile zmartwien, nieprzespanych nocy i ile łez kiedy czlowiek nie wie jak pomoc tej malej istotce ktora jest tak bezradna. Wszystkie te smutki sa jednak japiekniejszymi chwilami w życiu a kazdy usmiech wynagradza nam wszystko i tak jak mojej mamie starcza moje szczescie tak i mi starczaja te male sygnaly milosci. Zawsze kiedy nadchodza chwile zwatpienia to starczy zadzwonic, pomyslec co ona by zrobiła a problemy i upadki nagle sie rozwiazuja. Jednak czasem nadchodza chwile smutku a co jak jej zabrakie, co wtedy, kto mi podpowie czy jestem pewna ze tak i ona by postapiła? To jedyna myśl ktorej mam nadzieje ze nie bedzie mi dane szybko sprawdzić a Stas bedzie jeszcze dlogo sie cieszyc babcia i chodz wiem ze popelnie jeszcze nie jeden bład to mam nadzieje ze moj aniołek za 20 lat bedzie myslal o mnie tak samo jak ja o mojej mamie i z czystym sumieniem powie ze i ja jestem dla niego autorytetem.

 8. W roli matki utożsamiam sie z dwiema najwspanialszymi kobietami na świecie.. A mianowicie z moja mama i babcia (mama mojej mamy), ktora zgineła w wypadku samochodowym mając 45 lat.
  S.p babcia była najwspanialsza osoba na świecie zawsze miała czas dla wszystkich, chociaż sama nie miała innym dawała wszystko – UŚMIECH zawsze był na jej twarzy.
  Uczyła mnie jak troszczyć sie jak kochać, jak dawać radość innym.
  To ona pokazałaś mi co złe a co dobre kiedy mama cieżko pracowała zajmowała sie mną i siostra.
  Uczyła czytać, pisać, wierszyki czytała. To ona pokazała ze to co zakazane smakuje najlepiej.
  To ona w tajemnicy przed mama kupiła nam szczeniaki i pozwoliła wozić w wózku.
  To dzięki niej nawet zima bawiłyśmy sie w piasku wysypanym na korytarzu i rozniesionym pod butami po całym domu.
  To właśnie babcia nauczyła mnie piec ciasta i wyjadac paluchem z miski masę.
  To dzięki niej nigdy sie nie nudziłam i wspominam dzieciństwo jako najpiękniejszy etap w życiu.
  A moja mama.. To najsilniejsza kobieta na świecie po śmierci babci długo trzymała w sobie smutek jednak udało jej sie dała radę! Dala nam miłość i troskę, nauczyła byc silnym i nie poddawać sie !
  Nauczyła kochać jeszcze bardziej!
  Nauczyła szanować każdy dzień i siebie nawzajem !
  Nauczyła by wspierać pomagać darować dobro !
  Jest Mala kobieta ale ma wielka sile ! Nie poddaje sie mimo ze straciła najważniejsza osobę mamę..
  Chce byc taka jak ona
  Chce kochać, dawać miłość ile sie da !
  Cieszyć sie z każdego dnia bo nie wiadomo kiedy bedzie ten ostatni…
  Dziękuje mojej mamie i babci za wszystko, za wspaniałe dzieciństwo, każde słowo, za miłość ktora mnie obdarzyły. Chce mojemu synkowi dać takie dzieciństwo jakie one dały mnie ! Chce by był najszczęśliwszym dzieckiem na świecie by mógł tak jak ja wspominać te czasy z uśmiechem i pragnąc do nich wrócić !

 9. Nie będę oryginalna jak każda utożsamiam się z mamą.
  Mamą która jest najwspanialszą osobą w moim życiu.
  Zanim pojawiłam się na świecie już mnie kochała.
  Straciła pierwsze dziecko i to był dla niej cios..
  urodziło się martwe.. nie poddała się !
  Walczyła by dzielić się miłością i ją darować mnie i siostrze.
  Wiem, że było jej ciężko, ale siostra dała jej szczęście później ja..
  niestety nie trwało długo.. okazało się że mam zakażenie pępka
  i gdyby nie jechała ze mną do szpitala zmarłabym..
  jestem jej ogromnie wdzięczna za dar życia za to że mimo opinii
  lekarzy nie dała za wygraną i walczyła o mnie DO KOŃCA !
  Dziękuję jej za wszystko, że nauczyła mnie co dobre a co złe.
  Mimo wielu zakazów dziś jej pragnę podziękować dzięki niej umiem
  kochać syna miłością nie znającą granic.
  Ona nauczyła mnie, że warto wierzyć w siebie,
  dawała dobre rady, była dumna że ma taką córkę,
  że potrafię ją zrozumieć że nie wszystko można w życiu mieć.
  Uśmiechy z którymi poznawałyśmy świat, kolor tęczy, łzy szczęścia.
  Dziękuję , że nauczyła mnie być matką najlepszą
  na świecie – taką JAK ONA !
  Nie ma słów jakimi mogłabym jej podziękować
  za trud wychowania za wszystko !
  Za miłośc którą mnie darzy każdego dnia.
  Za pomoc w wychowaniu syna
  za wsparcie każdego dnia !
  Jest dla mnie wzorem, do którego zmierzam codziennie
  chcę by moje dzieci kiedyś też mogły o mnie tak powiedzieć.
  Jestem dumna że mam najwspanialszą mamę na świecie !

 10. Matka cierpi, kiedy i jej dziecko cierpi. Nie pozwala krzywdzić swojego dziecka. Nie chce, aby było smutne i zatroskane. Z bólem serca obserwuje pierwsze otarte na rowerze kolano, pomaga wstać i opatrzyć skaleczenie. Bardziej niż dziecko przejmuje się każdą jego porażką i niepowodzeniem. Zastanawia się czy mogłaby coś zrobić, aby pomóc. Pociesza bo każdej przegranej. Pomaga dziecku, gdy ono nie radzi sobie w życiu. Razem z nim przeżywa pierwszą nieszczęśliwą miłość.
  Matka obserwuje jak dziecko dorasta i się usamodzielnia. Widzi jak rośnie i się zmienia. Utożsamiam sie z Aniołem Stróżem ktory dba o mojego Syna jestem najlepszym przyjacielem i pomaga jak najlepiej przejść mu przez życie :)

 11. Kiedy Michałka nie było jeszcze na świecie zastanawiałam się, gdzie się podziała cała masa moich koleżanek, które zostały mamami. Jakieś takie leniwe są, że wychodzić im się nie chce, jeśli już to bez szaleństw i ekscesów – nuda, kiedy dzwonię płaczące dzieci nie pozwalają im rozmawiać (zgroza!), jedyny temat to dziecko – hmm… co się z nimi stało? co one całymi dniami robią?!?
  Kiedy zaszłam w ciążę, a potem urodził się Michałek większość z nich w magiczny sposób się zmaterializowała. Dzwoniły, pomagały, doradzały. Jednak cały czas gdzieś tam były i zdobywały ważne życiowe doświadczenie!
  Teraz jestem mamą i utożsamiam się ze wszystkimi tymi “znikającymi” dziewczynami.
  Dziewczynami, które cały czas są czymś zajęte, tak naprawdę prawie nigdy nie siedzą, często niewiele też śpią. Którym ciężko jest często spokojnie porozmawiać przez telefon, kiedy dziecko jest obok. Z dziewczynami, które mimo natłoku zajęć i zmęczenia mimo znajdują czas na babskie pogaduchy, wspólne kursy szycia (tak!), które podczas pierwszych miesięcy życia dziecka na spacerach z wózkami ratują sobie nawzajem swoje zdrowie psychiczne (tak, tak :)) I które przede wszystkim stają na głowie i poświęcają większość swojej energii, żeby ich dzieci były szczęśliwe.
  Życie młodej mamy jest jednocześnie piękne i ciężkie, nudne i zajmujące, jest niesamowitym miksem emocji i ciężkiej pracy, Jest wspaniałym doświadczeniem, do przeżycia którego potrzebujemy innych kobiet.
  I często są to te, które niedawno “zniknęły”. Dobrze, że się znajdują :)
  Dziękuję Wam, dziewczyny!

 12. JESZCZE JAK ZOSIA NIE BYLA NA SWIECIE SZUKALISMY WOZKA 3W1 ZEBY BYL WYGODNY PRAKTYCZNY LEDKI I Z DUZYMI KOLKAMI SZUKAJAC OGLOSZENIA ZNALAZLAM X-LANDERA AX WIEC POJECHALISMY PO NIEGO BYL POMARANICZOWO SZARY WIEC GO KUPILISMY ZOSIA JAK SIE URODZILA UWIELBIALA W NIM JEDZIC. A JA JAKO MAMA NIE ZAMIENILA BYM GO NA INNEGO BO BYL WYGODNY DLA MNIE POKOCHALAM GO OD 1WEJRZENIA ALE MUSIELISMY KUPIC SPACEROWKE BO SIE OKAZALO ZENIE MA DASZKA DO NIEGO WIEC KUPILISMY TEZ X-LANDERA XQ. I TEZ BYM SIE NIE ZAMIENILA BO JEST LEDDKI I SPRAWDZA SIE NA KAZDEJ DRODZE CZY PIASKU CZY DZIURACH. A JA utożsamiaszSIE ZE MAM WSPARCIE W RODZINIE I PRZYJACIOLACH.

 13. Hmmm z kim się utożsamiam chyba z “supermanka” lub z super- matką gotową na wszystko

 14. Z kim lub z czym utożsamiasz się jako przyszła matka?
  Tak naprawde nie da sie utożsamiać z jedną osobą
  Raz utożsamiam się z Angelina Jolie bo ma w sobie dobro i miłość do dzieci tych swoich i adopcyjnych innym razem do Cindy Crawford bo chce być nie tylko idelną matką ale i piękną kobietą jeszcze później porównuje się do MacGyvera bo jestem silna jak on i potrafie rozwiązać wiele problemów. Tak więc widać że każda osoba ma coś w sobie niepowtarzalnego, coś dzięki czemu będzie idealizowana przez innych.
  Najczęsciej jednak utożsamiam sie sama z sobą gdyż kto może być lepszy dla swojego dziecka?!

 15. Z Wuzlami z dawnej bajki a raczej z MegaWuzlem pomieszaniem wieloryba, kangura i pszczoły. Pierwsze oddaje moją figurę, drugie to ciągłe skakanie z młodym na brzuchu…i to w rytm piosenek a pszczoła bo ciągle gdzieś po coś latam

 16. Jako mama utożsamiam się… Z lewicą która broni swoje dziecko przed niebezpieczeństwami potrafi walczyć z lwem który jest większy i silniejszy od niej. Która zrobi wszystko, poświęci swoje życie dla dziecka.
  Z kangurzycą która ma swoje dziecko zawsze przy sosobie.
  Dla dziecka jestem jak tybetański mnich, jestem oazą spokoju. Jestem jak fakir i nic nie jest w stanie sprawić mi ból.
  Staje się najlepszym mimem na świecie gdy tylko moje dziecko się śmieje. Mogę się utożsamiać z każdym kogo w tej chwili potrzebuje moje dziecko Dla córci jestem porostu superbohaterką która zawsze wie czego jej trzeba

 17. UUUU.. Już myślałam że nie zdążę :) Udało się :)) Mam nadzieję że mój wpis zostanie odczytany, gdyż płynie prosto z serca.
  Z kim lub czym utożsamiam się jako przyszła matka?
  Hmm…
  Już niedługo ujrzymy na świecie naszego bobasa, nie mogę się doczekać, ale jednak napawa mnie to strachem. Czy dam radę? Czy podołam? Czy uda mi się utożsamić z super mamą, z najlepszą mamą jaka tylko istnieje? Czy zostanę najlepszą matką na świecie?
  Rozmyślam… Czy istnieje super mama, z którą chciałabym się utożsamić?? Bez wad. Bez pomyłek. Idealna. Nie znam takiej. Moja taka nie była. Żadna z sióstr taka nie jest, żadna kuzynka, koleżanka, żadna kobieta z rodziny. Na kim się wzorować? Z kim się utożsamić?
  Doszłam do wniosku. Zrozumiałam. Muszę utożsamić się z każdą kobietą – matką jakąkolwiek poznałam/znam. Wzorować się na wielu i nie zagubić siebie. Wyciągać pozytywy, zalety i wdrażać je w życie. Przede wszystkim chcę utożsamić się z mamą, która daje dziecku miłość, czas, radość, uśmiech, emocje, rozwiązania, siłę, wiarę, nadzieję, braterstwo, odwagę, dobro, troskę, swobodę, bezpieczeństwo, granice, zasady, jedzenie, picie, zabawę, wykształcenie, rozrywkę, hobby i wiele wiele innych… Nie ma mam bez wad, nie istnieją mamy idealne. Jesteśmy ludźmi i każdy człowiek popełnia błędy. Jednak postaram się z całego serca, by na końcu żywota powiedzieć „Udało się”.
  Mimo upadków, które są nieuniknione, podniosę się i będę najlepszą mamą jaką tylko mogę być.
  Dziękuję

 18. Jako matka utożsamiam się z… wodą.
  Dla kogoś, może to być dziwna odpowiedź, ja jednak uważam, że kobieta, matka, jest jak woda…
  Woda, jak matka, daje życie, a to jest najważniejsze w byciu matką, w sensie byciu kobietą…
  Jak woda, kobieta jest zmienna, raz ciepła, raz zimna, ma zmienne nastroje, także w okresie ciąży, a po porodzie, emanuje wielkim ciepłem i uczuciem jakie nikt inny oprócz kobiety – matki nie może doświadczyć…
  Woda daje radość, jak matka, chce dać szczęście swojemu dziecku, sprawia, że człowiek cieszy się z małych rzeczy…
  Bez wody nie byłoby nas, bez wody nie byłoby świata, bez kobiet, matek nie byłoby dzieci, bez matek, nie byłoby świata…
  Jestem matką i nie wyobrażam sobie gdybym nią nie mogła zostać, dałam swoim dziewczynom życie, teraz pragnę dać im szczęście i miłość.
  Już niedługo lato, piękny, ciepły czas, w którym woda, będzie dla nas ochłodą. Dla mnie, woda w tym okresie, też będzie zbawienna, będzie nie tylko ochłodą ale i ulgą, po przeprowadzonym kolejnym cesarskim cięciu, na które czekam z obawą, ale i niecierpliwością…
  Dla mnie, to będzie wyjątkowy czas miłości i relaksu z moim nowonarodzonym maluszkiem. Woda, będzie dla mnie źródłem energii, natomiast dla maleństwa, prawdziwą frajdą podczas pierwszych kapieli ;)

  (W)iele właściwości
  (O)chrona
  (D)bałość
  (A)drenalina

  =

  Ż
  Y
  C
  I
  E

  =

  (M)iłość
  (A)mbicja
  (T)roska
  (K)ochanie
  (A)trakcyjność

 19. Matka jest jak… piesek – przyjaciel :)
  Jestem psiakiem, takim dużym i słodkim, który uwielbia bawić się ze swoimi dziećmi.
  Kocham biegać i wygłupiać się, skakać i… czasem psocić, bo wtedy uśmiechu z buzi dziewczyn nie można odgonić.
  Uwielbiam przytulania no i oczywiście całowania, bo bez tego nie byłoby kochania!
  Często jestem jak powiernik wszystkich tajemnic, słucham i jestem wysłuchiwana.
  Jak prawdziwy przyjaciel, można na mnie polegać, choć czasem trzeba przedemną “uciekać”,
  bo jak wpadnę w szał miłości, nie obejdzie się bez uciążliwych czułości.
  W ciężkich chwilach, można wtulić się we mnie, można poczuć moje ciepło które z serca płynie głębi,
  w jego bicie się wsłuchać i niesamowitą błogość odczuwać.
  Jestem mamą i przyjaciółką, szaloną, zwariowaną mamuśką,
  ze swymi dziećmi pragnę ciągle spędzać czas, z nimi życie ma prawdziwy słodki smak.
  Bycie mamą, jest dla mnie szczęściem,
  bycie mamą, jest dla mnie marzeń spełnieniem…
  Bycie mamą, to “KOCHAM CIĘ MAMO” częste słuchanie,
  na nie “TEŻ CIĘ KOCHAM” odpowiadanie.
  Bycie mamą to pieluch przewijanie,
  bycie mamą to do snu przytulanie.
  Być mamą nigdy nie przestanę,
  bo KOCHAĆ I KOCHANĄ być pragnę :)

 20. Matka Polka – tak to ja! Czyli krzyżówka sprzątaczki, kucharki, hausemenagera pani nauczycielki i misia do przytulania;-) narzekam, stekam, mam bałagan w domu i cierpię na chroniczny brak snu ale dobrze mi Tu i Teraz i jestem przekonana ze odgrywam właśnie najważniejsza rolę w moim życiu! :-D

 21. Ja mam dwie córeczki. Kocham je nad życie zawsze dbam aby nic im nie brakowało. Pomimo mojej i meża choroby staramy się wychować na dobre grzeczne dzieci. Zapewniamy im bezpieczeństwo i dajemy bardzo duzo miłości i troski.

Dodaj komentarz