POLEĆ PROSZĘ WPIS, JEŚLI CI SIĘ SPODOBAŁ
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Po raz kolejny (2013 i 2014) wraz z naszym klubem morsowym zbieraliśmy pieniądze na Orkiestrę na Rynku w Krakowie. Oczywiście w wodzie, tym razem z udziałem piany.

Pomimo dosyć wysokiej (6-7°C) temperatury, kilkunastominutowe oczekiwanie na pozwolenie na wejście do wody, dawało w kość.

Do kąpieli dołączył Bartosz, który wylicytował swój morsowy debiut na Allegro.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.


POLEĆ PROSZĘ WPIS, JEŚLI CI SIĘ SPODOBAŁ
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
elniño

elniño

Bezwzględny szyderca, dla którego niemożliwe nie istnieje.

10 komentarzy

 1. Haters Gonna Hate. Tylko gdy takiemu sqrwielowi dziecko trafi do szpitala za sprzętem WOŚP niechaj pamięta, żeby z niego nie korzystać.

 2. Tak sobie myślę, że to taki klasyczny podział, PO, Młodzi z Wielkich Miast, wspierający WOŚP, a z drugiej strony ciemnogród, katole. PiS i nie daję Owsiakowi. A życie jest bardziej skomplikowane. Nie można negować idei WOŚP, którą jest skupienie ludzi wokół pomagania innym ale z drugiej strony iak trzeba być ślepym by nie widzieć, że Owsiak najbardziej niszczy tę ideę i jakim chamowatym haterem jest on sam. Generalnie to co się dzieje w Polsce dzisiaj to festiwal dobroczynnosci i wspólnoty i to naprawdę jest wspaniałe nawet ta część Owsiaka, która to wymyśliła jest ok (czyli jakieś 60%). Tylko niestety jutro Jasna Sprawa itp. wyciągnie z WOŚP 40% uzbieranej kwoty. Widać w naszym kraju nawet dobroczynność jest wysoko opodatkowana. Czy jestem już haterem sqrwielem???

 3. a) czytałeś w ogóle artykuł z komentarza? zgadzasz się z opiniami tych pseudodziennikarzy? “Aroganckie sukinsyny” – to jest ok???
  b) 40% uzbieranej kwoty? Masz dowód?
  c) nawet jeśli 5% uzbieranej kwoty “znika” to jest i tak nic w porównaniu z tym, co znika z mojej składki zdrowotnej zanim trafi do lekarza/szpitala
  d) czy ktokolwiek zmusza do wrzucania?

 4. Tak jak napisałem, to co robią ludzie tego dnia jest wspaniałe i dobrze w tym uczestniczyć. To, że ludzie dają na pomoc innym także. To, że Owsiak zbił na tym majątek to normalny biznes i nie ma się czego wstydzić. To, że opłaca się artystów i inne eventy również. To, że ktoś znika 5% 10%, czy 15% z kwoty to sqrwielstwo, podobnie jak znikanie wszystkich publicznych pieniędzy. Problem jest taki, że Owsiak zagarnął tyle kasy, że sam wstydzi się tego ujawnić (info z procesu z blogerem Matka Kruka), że reaguje chamstwem i agresją jak ktoś o tym wspomni. Dla mnie może zagarnąc nawet 90% byle było przejrzyście i nikt nie udawal lepszego niż jest. Mdli mnie jak ktoś obraża ludzi zbierajcych datki w ramach WOŚP, podobnie a nawet bardziej mdli mnie jak ludzie skandują Jurek bo to nie on powinien być na pierwszym miejscu. A pseudodziennikarstwo jest w dwie strony i akurat przy tej okazji można sobie poobserwowac podwójne standardy: Chazan łamie prawo, a nie wolno łamać prawa, Owsiak z sądu zrobił pośmiewisko dając jako sprawozdania finansowe wycinki z gazet, ale on robi dobrze więc jemu wolno. Peja “wiecie co z nim zrobić”- nawoływanie do przemocy i oburzenie, Owsiak w podobnej sytuacji – jemu wolno. Wolność słowa – nawet środowisko dziennikarskie zazwyczaj zgodne w tej sprawie teraz milczy.

 5. W państwie prawa to sąd powinien rozliczyć fundację z każdego grosza. Jeśli tak nie jest, to przede wszystkim z tym należałoby zrobić porządek. Kwestia rozliczeń Spółek, Stowarzyszeń i Fundacji w Polsce to koszmar i nikt nic z tym nie robi.

  Świat nie jest w 100% czarny lub biały i nie wierzę, że w przypadku WOŚP wszystko jest ok. Nie zmienia to faktu, że efektem końcowym jest sporo dobra.

  Niestety w Polsce są dwa silne obozy i nawet jeśli nie popierasz żadnego z nich, na 90% jesteś przeciwnikiem któregoś, co wrzuca się w “szufladkę” tego drugiego. I nie mają znaczenia fakty, prawo, logika i dobro kogokolwiek…

 6. I jeszcze po kolei
  a) nie zgadzam się z chamstwem w komentarzach pod adresem wolontariuszy WOŚP,
  b) http://takitamcham.mobile.salon24.pl/558627,wosp-vs-caritas-ciekawe-zestawienie dowód to nie jest ale żyjemy na mapie a nie na terytorium. Nie patrz też na Caritas bo to niewspółmiernie porównanie, które nigdy mi się nie podobało.
  c) jak ktoś coś znika to kradnie i nie ważne kto tylko ile a w przypadku WOŚP to nawet promil to już sporo.
  d) nikt nie zmusza, jednak by się przekonać oderwij serduszko i przejdź się po mieście…

 7. Poza tym zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o szufladkowanie. I chodź nie podpba mi się koszt to tez jestem zdania że dobro zwycieża…

Dodaj komentarz