Mercado Central: największy targ w Walencji

Znajdujący się w centrum Walencji “Mercado Central” to jeden z najstarszych do dzisiaj działających targów w Europie. Budynek targu bez trudu odnajdziecie na planie miasta – jest ogromny. Powierzchnię ponad 8000 metrów kwadratowych zajmują setki stanowisk różnej wielkości.

ładowanie mapy - proszę czekać...

Mercado Central: 39.473589, -0.378973

“Mercado Central” jest czynny codziennie od 8:00 do 14:30. Warto wybrać się tam rano. W otoczeniu budynku znajdują się dziesiątki restauracji i kramów z pamiątkami. Lepiej zatem unikać weekendów, kiedy są tam największe tłumy.

Targ odwiedziliśmy w sobotnie południe, z powodu tłumów nie udało nam się sensownie go sfotografować z zewnątrz – za kilka dni spróbujemy wybrać się tam o innej porze. Zabytkowy budynek (budowę zakończono w 1928 roku) jest niezwykle atrakcyjny pod względem architektonicznym.

Co w środku? Na przykład fantastyczne owoce i warzywa. Sporo gospodarstw agroturystycznych sprzedaje tutaj swoje produkty, więc większość stanowią produkty lokalne. Na szczególną uwagę zasługują oliwki (w dziesiątkach wariacji). Są też świeżo wyciskane soki. Ceny: oliwki – w okolicy 5€/kg, szklanka soku – 1€.

Miłośnicy mięs będą zachwyceni – wybór jest przeogromny. Na wielu stanowiskach mięso jest porcjowane przy kliencie. Ceny raczej wyższe, niż w Polsce (mięso w Hiszpanii generalnie jest droższe). Ceny udźców (ok. 7-8kg mięsa) sięgają 300€.

Wybór serów jest także przeogromny. Ceny: od 7-8€ do ponad 100€ za kilogram.

Ryby i owoce morza wszelkiej maści w cenach niższych, niż w Polsce (nie zawsze, ale bardzo często). Wszystko wygląda (i mam nadzieję, że tak jest) jak złowione tego samego dnia.

Są też przyprawy, oliwy (także smakowe), słodycze, setki gatunków piwa…

Oczywiście na miejscu można się pożywić.

elniño

elniño

Bezwzględny szyderca, dla którego niemożliwe nie istnieje.

3 komentarze

  1. zadaje sobie jedno retoryczne pytanie – dlaczego tam nie mieszkam? :D

Dodaj komentarz