Nasze podróże

Gdzie na wakacje? – kierunek Macedonia!

Cieszy nas ogromnie pewien hmmm… trend przedwakacyjny, mianowicie dostajemy od Was sporo pytań związanych z konkretnymi wyjazdami, a w ogóle często pada krótkie pytanie “gdzie polecacie spędzić urlop?”.

Mój absolutny typ numer jeden – Macedonia. Będzie krótko, tanio i ciepło.

Macedonia, docelowo Ohrid
Ohrid jest jednym z najbardziej turystycznych miejsc Macedonii, jednak na szczęście nadal nie ma tam dzikich tłumów. W mieście można zwiedzić mnóstwo nietuzinkowych zabytków, zaś bardziej upalne dni – spędzić przy zjawiskowym jeziorze. Potwierdzeniem znakomitości tego miejsca jest wpisanie miasta wraz z jeziorem na listę UNESCO. Dodatkowym atutem są bardzo niskie ceny noclegów (od 25 zł!), a także przystępne ceny w sklepach i knajpach – porównywalne, a często niższe niż w Polsce.

Wybierając się do Macedonii, warto zwiedzić więcej niż sam Ohrid. Jest wiele punktów nieopisanych nawet w przewodnikach, a dowiedzieć się o nich można jedynie od mieszkańców. Macedończycy to naród ogromnie przyjazny i pomocny, zaś Macedonki są bardzo ładne ;-) Pogoda iście wakacyjna (lipiec – sierpień) praktycznie gwarantowana – słonecznie, jednak nie zbyt upalnie.

My, w ramach objazdówki po Bałkanach, spędziliśmy w Macedonii raptem trzy dni, jednak to wystarczyło, aby zapragnąć tam jeszcze wrócić na znacznie dłużej i bardziej stacjonarnie.

Lubisz nas czytać?

Dodaj komentarz

Adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *