Aktywni rodzice

Zostaliśmy aktywnymi rodzicami!

Nie do końca wiem, jak rozpocząć ten wpis. Po prostu stało się – najważniejszy z dotychczasowych projektów Odjechanych wszedł w fazę kluczową: Sońka jest z nami. Najpiękniejsza (po mamie) i najbardziej szydercza (po tacie) istota, jaką spotkaliśmy.

Świat wywraca nam się właśnie do góry nogami. Z każdej strony słyszymy, że to koniec podróżujących, skaczących na bungee i biegających maratony Odjechanych. Nie poddamy się jednak bez walki!

Do Sońki

Przykro nam – Soniu – ale nie zapewnimy Ci plastyczno-muzyczno-językowego przedszkola z milionem zabawek. Nie będzie też niani, całodobowych kanałów z bajkami. Zapomnij o wakacjach All Inclusive z parówkami jak u babci Stasi. Nie możesz nawet liczyć na bezstresowe wychowanie. O Majce Jeżowskiej chyba też musisz zapomnieć…

W zamian pokażemy Ci trud przebiegnięcia maratonu. Damy Ci zasmakować pomarańczy zerwanej prosto z drzewa. Pokażemy, że kąpiel w przeręblu jest fantastyczna. Poznasz zapach moskiewskiego metra. Nianią będzie Ci Zoltan. Udowodnimy Ci, że niemożliwe nie istnieje.

Aktywni rodzice

Postanowiliśmy – na przekór wszystkim – zmobilizować się do aktywnego rodzicielstwa. Przede wszystkim sportowo i podróżniczo. Rytm będzie wyznaczała Sońka oczywiście. Jeśli odziedziczyła po nas zwariowane serce i kwestie medyczne nie pokrzyżują nam planów – zapowiada się bardzo ciekawie. Pierwsza wspólna wyprawa już w czerwcu…

Przez najbliższy rok w naszych odjechanych działaniach towarzyszył będzie nam partner: producent wózków dziecięcych marki X-Lander. Dzięki niemu nie musimy się martwić o pojazdy dla Sonii – spacerowo, biegowo i wyjazdowo jesteśmy w tym temacie zabezpieczeni. Przez najbliższy rok przybliżymy Wam zarówno wersje terenowe wózków X-Lander (szczególnie mój ulubiony model X-Run), jak i pojazdy miejskie. Przeprowadzimy również konkurs fotograficzny dla przyszłych rodziców, w którym nagrodą główną będzie X-Landerowy wehikuł.

Dzieci są fajne i w ogóle, ale nie dla każdego. Szanujemy, rozumiemy. Na Facebooku postanowiliśmy zatem dla akcji Aktywni Rodzice stworzyć osobny profil. Zapraszamy rodziców, również tych przyszłych.

Sponsorem akcji Aktywni Rodzice jest producent wózków dziecięcych marki X-Lander. Zgodnie z zasadami współpracy sponsor nie ingeruje w treść wpisów - przedstawiają one niezależne zdanie Odjechanych.
Lubisz nas czytać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. O Super GRATULUJE!!! Ciesze sie, ze jestescie juz w trojke i witam w Klubie rodzicow nie szablonowych. Ja jeszcze czekam na przybycie mojej gwiazdki oby to byl faktycznie ostatni tydzien ciazy dla nas. Buziaki i jeszcze raz gratuluje.

    1. Dziękujemy :-) Na razie nie taki diabeł straszny; Sońki dwoma głównymi zajęciami są spanie i jedzenie.
      Życzymy udanego finału i potężnej dawki szczęścia na widok szkraba! Ja się poryczałam jak bóbr, gdy zobaczyłam i usłyszałam swoją glizdkę w pierwszych sekundach jej życia. Chwila nie do opisania…!

      1. To super, ze macie takie liksusowe dziecko oby tak dalej. Moj pierworodny byl taki sam ale tak ponoc maja cesarkowe dzieci sa spokojniejsze. No i doskonale pamietam podobne emocje z przed dwoch lat. Emocje pewnie tym razem beda podobne tylko strach mam inny bo inny rodzaj porodu (prawdopodobnie) i inny kraj w ktorym teraz bede rodzic.

  2. Spoznione, szczere gratulacje :) P.S. Nasz meloman mimo muzyczno-plastycznego zaciecia ;) tez wie sporo o przerębli, kałużach i zrywanych owocach z wlasnego sadu. Potyka sie o ekologiczne patyki, muszkę nieraz zaniesie królikowi, a biegac by chcial ale za konmi ;) Nie dajmy sie zwariowac – kazdy z nas rodzicow ma pewna wiedze, wzorce is tyl zycia – nasze dzieci w tym uczestniczą i są współtworcami tego chaosu. Byle kazdemu z tej ferajny to pasowalo ;)