Rezerwacja noclegu poprzez serwis AirBnB

Rejestrując się w serwisie AirBnB za pomocą poniższego odnośnika, podczas pierwszej rezerwacji otrzymasz około 80 zł. zniżki. Kupon zostanie automatycznie dołączony do pierwszej rezerwacji, nawet jeśli nastąpi ona kilka dni po rejestracji.

My również otrzymamy taki kupon za Twoją rezerwację – dziękujemy!

Załóż konto w AirBnB

Serwis AirBnB to rewolucja w temacie podróżowania. Ideą przyświecającą powstaniu serwisu było połączenie ze sobą ludzi chcących tanio podróżować i właścicieli miejsc noclegowych (szczególnie kwater prywatnych). Pomysł nie był nowy, ale odpowiednie opakowanie go sprawiło, że AirBnB stało się hitem.

Od ponad dwóch lat większość naszych wyjazdów organizujemy z pomocą AirBnB.

Ważne: do dokonania rezerwacji jest wymagane konto PayPal, karta kredytowa lub karta do płatności internetowych.

Jak to działa?

Serwis jest wyposażony w banalną w obsłudze wyszukiwarkę – definiujemy miejsce docelowe, ilość osób i termin wyjazdu. Następnie za pomocą filtrów możemy wprowadzać dodatkowe warunki: przede wszystkim rodzaj noclegu (cały dom/mieszkanie/apartament lub miejsce współdzielone z innymi) oraz oczekiwane elementy wyposażenia (np. WiFi, kuchnia, pralka, klimatyzacja). Pozostaje tylko wybrać ofertę…

Przed podjęciem próby rezerwacji warto wypełnić swój profil, połączyć go z kontem Facebook i przejść jak najwięcej opcji weryfikacji konta (np. weryfikacja numeru telefonu). Pamiętaj, że to serwis społecznościowy i właściciel na podstawie Twojego profilu (a później i referencji) będzie dokonywał decyzji, czy udostępnić Ci swój lokal.

Warto pamiętać o tym, jak działa rezerwacja w AirBnB – po wyborze oferty do właściciela wysyłane jest zamówienie, które musi być przez niego potwierdzone w ciągu 24 godzin – jeśli tego nie zrobi, rezerwacja jest anulowana, a środki zwracane na Twoje konto Paypal/kartę (z reguły akceptacja pojawia się po maksymalnie godzinie).

Środki są więc blokowane do czasu udzielenia odpowiedzi przez właściciela. Na szczęście można w prosty sposób to ograniczenie ominąć. Wystarczy zamiast składania rezerwacji wysłać wiadomość do właściciela – jeśli wiadomość wyślemy używając przycisku na stronie oferty zostanie do niej dołączona prośba o wstępną akceptację terminu i kwoty. Po uzyskaniu wstępnej akceptacji można potwierdzić rezerwację bez oczekiwania i blokowania środków.

Niektóre oferty (oznaczone tagiem “Natychmiastowa rezerwacja”) nie wymagają akceptacji ze strony właściciela – rezerwacja jest tworzona natychmiast. Niestety takich ofert jest niewiele.

Weryfikacja ofert

Warto zwrócić uwagę na dwie składowe oferty, które pozwolą Wam ją zweryfikować pod względem bezpieczeństwa transakcji i jakości:

 1. weryfikacja gospodarza

  a1b

  Wskaźnik oraz czas odpowiedzi mówią Wam, jak aktywny jest właściciel noclegu w serwisie i jak duże są szanse na szybką akceptację. Odradzam wyjazdy do ludzi, których wskaźnik aktywności wynosi mniej niż 80%, a czas odpowiedzi przekracza kilka godzin. Parametr “kalendarz zaktualizowany” to informacja, na ile aktualne są dane o rezerwacjach poczynionych w serwisie i poza nim.

  Na profilu gospodarza znajdziecie komplet informacji o rodzajach weryfikacji, które zostały przeprowadzone oraz opinie na jego temat.

  a11b

 2. weryfikacja oferty

  Pod większością ofert pojawiają się oceny osób, które skorzystały z nich wcześniej. Brak ocen i recenzji nie świadczy o słabej jakości – być może oferta pojawiła się niedawno. Warto jednak szukać miejsc, które mają pozytywne opinie.

  a2b

Co jeszcze powinienem wiedzieć?

AirBnB umożliwia anulowanie rezerwacji. Każda oferta ma przypisany poziom elastyczności w tej kwestii. Właściciel może zdecydować, że anulowanie nie jest możliwe (wpłacona kwota przepada), ale może też pozwolić na zwrot całej kwoty nawet na dzień przed przyjazdem. Należy czytać opis oferty. Uwaga: nawet w najbardziej liberalnym przypadku zwrotowi nie podlega “opłata serwisowa”, czyli kilka % wpłaconej przez Ciebie kwoty, która nie trafia do właściciela, a stanowi prowizję serwisu.

Właściciel lokalu otrzymuje zapłatę za rezerwację w dniu Twojego przyjazdu – do tego czasu jest ona “zdeponowana” w serwisie.

Bezpieczeństwo to bardzo ważny dla twórców AirBnB temat – poświęcili mu specjalną stronę – warto się z nią zapoznać.

Kupony…

Najciekawszy – moim zdaniem – aspekt AirBnB to wszelkiego rodzaju zniżki.

Po pierwsze za zapraszanie aktywnych znajomych do serwisu otrzymacie środki na Wasze podróże (ok. 80 zł. za każdego znajomego, który dokona rezerwacji).

Kolejne zniżki otrzymacie na podstawie pojawiających się czasem kuponów. Informacji na ich temat szukajcie na przykład na Mlecznych.

My do dzisiaj zaoszczędziliśmy dzięki kuponom i poleceniom niemal 5000 zł.

Rejestrując się w serwisie AirBnB za pomocą poniższego odnośnika, podczas pierwszej rezerwacji otrzymasz około 80 zł. zniżki. Kupon zostanie automatycznie dołączony do pierwszej rezerwacji, nawet jeśli nastąpi ona kilka dni po rejestracji.

My również otrzymamy taki kupon za Twoją rezerwację – dziękujemy!

Załóż konto w AirBnB


Fotografia ilustrująca wpis pochodzi z zasobów promocyjnych AirBnB.

elniño

elniño

Bezwzględny szyderca, dla którego niemożliwe nie istnieje.

Dodaj komentarz