Podróże Poradnik

Gdzie szukać tanich noclegów?

Krótki poradnik dla tych, którzy chcą zwiedzać świat na własną rękę, ale nie mają doświadczenia w poszukiwaniu tanich noclegów.

Nie ukrywam, że można nocować jeszcze taniej (namiot, schroniska, itp.), ale założyliśmy, że poszukujecie w miarę czystego miejsca, z nieograniczonym dostępem do łazienki, w miarę możliwości zachowując odrobinę prywatności.

AirBnB (link referencyjny)

Absolutna rewelacja. Serwis (podobnie do bliźniaczego Wimdu) jest idealny do wyszukiwania cenowych perełek. Jeśli nie macie sprecyzowanego celu podróży polecam wpisanie w wyszukiwarce nazwy kraju i zawężenie wyników po cenie. Dzięki temu możecie znaleźć takie cuda, jak własny pokój 300 m. od brzegu Morza Śródziemnego w okolicy Rzymu (do którego dolecicie tanimi liniami) za 50 zł. (dwójka za noc).

Warto wypatrywać kuponów, które obniżają ceny (czasem do kilku złotych). Na kupony czatujcie na Mlecznych. Ostatnio udało nam się zarezerwować dzięki kuponom aż 4 weekendowe wyjazdy za 29 zł. (w sumie, za 2 osoby i psa, bardzo dobry standard) oszczędzając ponad 1500 zł.

W okresie kilku ostatnich lat korzystaliśmy z AirBnB kilkadziesiąt razy – między innymi rezerwując wszystkie noclegi wyprawy Hiszpania+Portugalia. Istotną zaletą jest fakt, iż większość ofert w tym serwisie pochodzi od osób prywatnych, co daje genialną możliwość zatrzymania się u miejscowych. Zdarza się też sporo kosmicznych miejsc, np. nocleg na niewielkim żaglowcu w Barcelonie, z którego zresztą skorzystaliśmy.

UWAGA! Około 80 zł. zniżki na pierwszą rezerwację zyskacie rejestrując się z tego linku: www.airbnb.pl/c/pgniadkowski (link referencyjny – my również otrzymujemy taki bonus).

Booking.com

Jeden ze starszych serwisów noclegowych, zdecydowanie nastawiony na hotele, więc o tanie noclegi trudniej. Zdarzają się jednak ciekawe promocje. Najłatwiej znaleźć je poprzez specjalny newsletter, do którego zapiszecie się na stronie głównej (przycisk po prawej na górze). Zdarzają się w nim oferty w cenie w okolicy 50 zł. za dwójkę za noc.

HostelWorld.com

Poprzez ten serwis rezerwowaliśmy niemal wszystkie noclegi na Bałkanach. Wbrew nazwie oferuje nie tylko miejsca w hostelach. Bardzo często pojawiają się w nim oferty noclegów w europejskich stolicach na poziomie 70-80 zł. za dwójkę i 15-20 zł. za miejsce w wieloosobowej sali.

Wasze doświadczenia

Ciekawi jesteśmy, gdzie Wy polujecie na noclegowe okazje. Jakie znacie serwisy internetowe oferujące tanie noclegi?

Lubisz nas czytać?

Dodaj komentarz

Adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *