Kuchnia

Tort czekoladowo – orzechowy

Z okazji siostry 30-lecia zaszalałam i upiekłam tort. O! Nie byle jaki! Z jednego przepisu nie trzymając się wytycznych, posiłkować się musiałam drugim przepisem.

Przepis podstawowy to tort Gianduia z Kwestii Smaku. Jedyne co zmieniłam, to zastąpiłam orzechy laskowe orzechami nerkowca, zaś z braku siły o 23:00 do udekorowania użyłam tylko kakao do posypania tortu, zamiast ozdabiać go wiórkami czekolady i zmielonymi orzechami. W przepisie podane były alternatywy w kwestii śmietany i gruszek. Ja wykorzystałam śmietanę 30% i domowe powidła gruszkowe.

Problem pojawił się, gdy tort nie wyrósł, jak powinien… Nie stworzyłam zakalca (!), jednak grubość placka pozostawiała wiele do życzenia. Zamiast zrobić z niego trzy warstwy, postanowiłam go jedynie przepołowić, zaś w ramach braku trzeciej warstwy tortowej (dwupoziomowy to nie tort…), upiekłam jeszcze jeden “spód”, tym razem biszkoptowy, że niby specjalnie warstwy miały być różne. Wykorzystałam w tym celu przepis na szybki biszkopt z kotlet.tv. Błąd, jaki popełniłam z pierwszego przepisu, to zbyt szybko połączyłam pięknie ubite białka ze wspaniale ubitymi żółtkami. W rezultacie wszystko opadło na etapie mieszania.

Cztery ostatnie zdjęcia pochodzą od Justyna Pańtak Fotografia

Lubisz nas czytać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *