Pomysł na weekend

Sztokholm zamiast sylwestra?

Może warto zastanowić się nad sensowną alternatywą wydania pieniędzy na sylwestra? Zamiast planować imprezę w miejscu turystycznym = bardzo drogim w okresie 23.12.2013 – 5.01.2014 (o korkach nie wspomnę…), lepiej spędzić go w domu, w gronie znajomych, rodziny, a kasę przeznaczyć na fajny i bardzo tani wyjazd w późniejszym, weekendowym terminie?

Poszukałam i znalazłam całkiem interesującą ofertę (10-12.01.2014) Warszawa – Sztokholm za 19 zł! Aby nie być gołosłowną zamieszczam zrzut ekranu ze strony Ryanair’a:
zrzut

Na airbnb.com nocleg można znaleźć od 100 zł za dobę dla dwóch osób, zatem z nieuniknionych kosztów mamy:

  • przelot: 2os. (w dwie strony) 76 zł
  • nocleg: 2 x 100 zł = 200 zł

Suma za cały weekend na osobę: 276 zł/2 = 138 zł !!! Czyli tyle, ile minimum trzeba zapłacić za spędzenie sylwestra na sali (z ograniczeniem do jednego kieliszka wina na osobę). Doliczając do tego nocleg w miejscu balu, kreację, fryzurę… Jaki sens? ;-)

Co w Sztokholmie ciekawego?

Nas tam jeszcze nie było, zatem osobiście polecić nic nie możemy. Jednak chwila z wujkiem Guglem i mamy gotową listę. Podobno warto zajrzeć do muzeów (można zaopatrzyć się w czasową kartę jednorazowego wstępu do każdego muzeum), zwłaszcza Muzeum Armii, gdzie wiele zabytków jest pochodzenia polskiego. Z ciekawszych miejsc – stacje metra są także warte uwagi. Ponadto Kungliga Slottet – Pałac Królewski, Storkyrkan – Katedra, Riddarhuset – Dom Rycerstwa i Szlachty w Sztokholmie, Stadshuset – Ratusz, kaplice i kościoły.

Warto rozważyć…?


Foto: Ulf BodinCC BY-NC-SA 2.0

Lubisz nas czytać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *