W Cayo Coco byliśmy cztery dni. Cztery dni plażowania, wylegiwania się, zwiedzania wszystkich pobliskich plaż. Niesamowity widok białego piasku i przeźroczystej wody, która na długości nawet kilkunastu metrów ciągle sięgała do kostek, powodowały że byczenie się na plaży było całkiem przyjemne (generalnie nie cierpię leżeć bezczynnie w ostrym słońcu).

Do Cayo dojechaliśmy z Trinidadu. Kobieta, u której nocowaliśmy, załatwiła nam transport. Dzień przed wyjazdem podjechał bardzo ładnym, wyjątkowo zadbanym samochodem pewien mężczyzna. Nauczeni różnymi doświadczeniami na Kubie, dla pewności kilkakrotnie pytaliśmy kobietę, czy dokładnie tym samochodem będziemy jechać. Oczywiście przytakiwała. Jakże wielkie byłoby nasze zdziwienie, gdyby nazajutrz faktycznie podjechał ten sam samochód… Skoro świt przyjechała znacznie starsza i ewidentnie życiem zmęczona stara limuzyna, a w nim brat mężczyzny, z którym mieliśmy jechać. Po dłuższych i bezskutecznych pertraktacjach, wsiedliśmy do czerwonego “coche” i ku naszemu zdziwieniu bezboleśnie dojechaliśmy do Cayo Coco.

Z Moron do Cayo Coco prowadzi wał 27km, zbudowany na morzu mimo licznych protestów ekologów. Długa, prosta, asfaltowa droga a po dwóch stronach woda – widok wręcz obłędny (aczkolwiek nie chciałabym znaleźć się na niej podczas nawet najmniejszego sztormu).

Za wałem wszystkie plaże są szalenie piękne, czyste, zadbane. Mnóstwo kurortów dla turystów, niestety niedostępnych dla znacznej większości Kubańczyków. Zagęszczenie ludzi otyłych było tu niestety zatrważające. All inclusive w hotelu oznaczało kopce przepysznego jedzenia, co dla wielu było jednoznaczne z przesiadywaniem w restauracji przez wszystkie godziny serwowania posiłków. Miało to jednak swoje plusy; większość tutejszych turystów nie plażowało dalej, niż kilkanaście metrów od głównego wejścia, dzięki czemu spacery brzegiem morza były niesamowicie przyjemne.

Leona

Leona

Przeważnie niezrównoważona, gdzieś w obłokach.

12 komentarzy

 1. Hej :)
  Świetne zdjęcia i relacje z podróży po Kubie :)
  Wybieram się tam za parę dni i również planuję odwiedzić Cayo Coco. Chciałam się zapytać gdzie tam nocowaliście, czy rezerwowaliście tam wcześniej jakiś hotel, czy na miejscu szukaliście? I jaka cena za nocleg? :)
  Pozdrawiam :)

  1. Dziękujemy. Zdecydowanie najsensowniejszy sposób na tani hotel w Cayo Coco to biuro podróży w hotelu Saratoga w Havanie: https://plus.google.com/111113655042502746570/about?gl=pl&hl=pl

   Cena to ok. 400 zł./dwójka/doba. All Inclusive.

   Na miejscu jeździ autobus, który za 5CUC przewozi kolejno po wszystkich plażach.

 2. a ile zapłaciliście z trinidadu do cayo coco? :)

  1. W Trinidadzie trzeba pamiętać, że są najbardziej wyrafinowani i cięci na turystów mieszkańcy – lubią zdzierać ;-) Z tego, co pamiętam, udało nam się utargować taksówkę do 80 CUC (ceny wahały się w okolicach 100 – 140 CUC), co na tamten kurs (około 1 CUC = 3,2 PLN), wynosiło około 40 zł na osobę za podróż na trasie Trinidad – Cayo Coco.

 3. WITAM!
  jaka plaze proponujecie najbardziej ?szukam czegos cichego,czystego i spokojnego….
  mam w planie byc na Kubie w pazdzierniku

  1. Październik jest poza sezonem, więc przypuszczam, że będzie podobnie jak u nas – garstka ludzi tuż przy wejściu na plażę (każdą), a oddalając się wzdłuż plaży 200 metrów od wejścia, będzie cisza i spokój :-)

  1. Będą na miejscu szukać statystów. Ale jak się dobrze zakręcisz… ;-)

 4. cześć, jaki hotel na Cayo jest godny polecenia? Czy warto mieć na Cayo samochod, czy wystarczy podrozowac busikami?

  1. My byliśmy w hotelu Colonial, zdecydowanie polecamy. Gdy my byliśmy na Kubie, na Cayo chyba nawet nie dało się zdobyć auta – podróżowaliśmy taksówkami.

Dodaj komentarz