Kuba, jako niegranicząca z żadnymi państwami wyspa, to prawie 4 tys. km wybrzeży – biały piasek, krystalicznie czysta woda i palmy. Hawana, leżąca bezpośrednio przy Cieśninie Florydzkiej, również otoczona jest zjawiskowymi plażami. 25km na wschód wybraliśmy się z Hawany taksówką za 16 CUC, złapaną przy Placu Centralnym, na Playa de El Rincon. Na miejscu spotkaliśmy rodaka, który nam co nieco o życiu kubańskim opowiedział, o naciągaczach i tanich taksówkach (sam, od 12 lat, co roku spędza 3 miesiące na Kubie). Doradził także jedzenie w konkretnej knajpie (faktycznie wyborne), a także oddalić się od głównego wejścia; jak się okazało – słusznie, gdyż dalej nie było praktycznie w ogóle innych plażowiczów.

Do Hawany również dojechaliśmy taksówką (złapaną przy plaży), tym razem za 8 CUC, z szalenie sympatycznym panem, który równie chętnie pozował do zdjęć, oczywiście nie przerywając jazdy autostradą :)

Leona

Leona

Przeważnie niezrównoważona, gdzieś w obłokach.

1 komentarz

  1. hej Odjechani! w kwietniu planuję wyprawę na Kubę. prosiłbym o informację na temat tej knajpy co Polak Wam polecił :) i info na temat tanich taksówek :)
    pozdrawiam

Dodaj komentarz