Kuchnia

Pomarańcze Valencia prosto z Sycylii

Właśnie przybyły. Cubotto z 12 kg pomarańczowego ładunku prosto z sycylijskiego sadu.

InCampagna to ciekawy byt działający w Polsce i na Sycylii zarazem. Oryginalne włoskie dobro dostarczają prosto do domu. Świeże owoce, sery, oliwki…

Spóźniliśmy się trochę z zamówieniem kombinowanym, więc tym razem tylko pomarańcze – pomarszczone, różnej wielkości, powalająco smaczne! Miła odmiana po krajowych zakupach…

Sezon się kończy, więc ostatnia wysyłka lada dzień.

Lubisz nas czytać?

Dodaj komentarz

Adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *

  1. Czy dobrze widzę czy miąższ tych pomarańczy jest lekko czerwonawy, czy to tylko efekt fotografii… Jeśli te cytrusy mają faktycznie tego koloru miąższ to sugerowałoby to pomarańczę krwawą – najprawdopodobniej Tarocco która jest we Włoszech najpopularniejsza… Mniejsza o to … Sposób zakupów jaki proponuje Incampagna jest dla mnie przekonujący jeśli chcemy spróbować naprawdę ekologicznych cytrusów… To co znajduje się czasem na skórkach cytrusów dostępnych w polskich marketach napawa obrzydzeniem.

    1. Tak, czerwony. Tarocco było w styczniu, teraz są jeszcze lepsze: Moro. Dzisiaj zamówiliśmy ze znajomymi 24 kilogramy :)

      1. Zamieść proszę jakiś fotoreportaż w nowym poście… Bardzo ciekawi mnie ta tematyka i te sycylijskie cytrusy. Moro są jeszcze bardziej czerwone w środku… Niestety nigdy nie degustowałem, choć posiadam drzewko w szklarni. Pozdrawiam!!